KDE SME BOLI

Tohoročná letná dovolenková sezóna na jazerách v Senci je úspešne za nami. Ďakujeme všetkým vám za ich návštevu. Aj za dôveru voči nám, slúžiacim. Na bližšie bilancovanie a naše štatistiky je ešte priskoro, no počas tejto letnej sezóny sme zaznamenali bez rozdielu počasia oveľa viac ošetrených rekreantov a oveľa viac výjazdov po vode i súši ako po iné roky. Žiaľ, nie každý výjazd sa skončil šťastne... Mnohí rekreanti nás vyhľadali i mimo času, keď sme neboli v službe, čo len zreteľne dokladuje jasnú opodstatnenosť, potrebu i nutnosť nášho nasadenia v lokalite v širšom časovom rozpätí dobudúcna - na ktoré v prípade potreby nadviaže v rámci potrebnej prednemocničnej starostlivosti príslušná záchranná služba alebo zdravotníci Hasičského a záchranného zboru. Máme s nimi tradične veľmi dobrú spoluprácu.
Teší nás, že sme boli tam, kde nás potrebujú.
Ďakujeme vodičom-potápačom za neúnavnú službu a nasadenie pri vodnom člne, ďakujeme kolektívu plavčíčiek (áno) a plavčíkov za ich bystré oko a mrštnosť vo vode, i kolektívu sestier a záchranárov-špecialistov ktorí odviedli kus vysoko odbornej práce, daktorí zo svojským prístupom k pacientovi a nadhľadom, čo však nijako neznižuje ich nesporné odborné kvality. Sme TÍM. O tom to vždy u nás bolo, je a bude.
...a zvlášť ďakujeme za podporu a pochopenie našim rodinám a blízkym, tiež Tomu hore. Bez nich by nič nešlo tak dobre ako to šlo...

Keď nás tesne minie auto ktoré letí 200km/h a pred nami vyletí do poľa. Mali sme šťastie a myslím, ze aj pán vodič pretože sme tam boli hneď.
Len pre zaujímavosť, utrpel ťažké zranenia a nafúkal cez 2promile

Občan Českej republiky skočil v alkoholovom opojení po hlave z móla do vody hlbokej cca 80 cm.
Mal šťastie, nič vážnejšieho sa mu nestalo. Po ošetrení sme ho odovzdali posádke RZP ktorá si ho prevzala a transportovala na definitívnu diagnostiku a ošetrenie do rajónnej nemocnice miesta zásahu. Pacient si s partiou prišli k nám povyraziť cez víkend, sám ostal hospitalizovaný a nemal žiaden doklad totožnosti, ani kartu poistenca. Poučenie : keď už popíjate, neskáčte do neznámej vody a majte pri sebe doklad totožnosti, kartu poistenca. Nikdy neviete. 

Footbalovy turnaj na MOL FOOTBAL ACADEMY. Aj napriek vysokým teplotám si detské futbalové talenty z celého Slovenska, zahrali bez vážnejších zranení. 

Aj tohtoročné jarné BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI sa nezaobišli bez našej asistencie na módnej prehliadke. Aj tento rok známy módny návrhári (slovenský aj zahraničný) predviedli svoje Top kúsky šiat zo svojej dielne.
by Mercedes Benz